Invicta 18026 Pro Diver XXL
Product number:
7019745
Properties "Invicta 18026 Pro Diver XXL"
| Bezel: | yes |
|---|---|
| Case back: | Screwed |
| Case diameter: | ca. 52 mm |
| Case height: | ca. 13 mm |
| Strap / Bracelet width: | 32 mm |
| Water-resistant: | bis 10 ATM |
| Movement caliber: | Quarzuhrwerk |
| Movement type: | Quartz movement |
| Date function: | Day of the month |
| Luminous material: | Stundenindexe, Uhrenzeiger |
| Dial color: | Blue |
| Design: | Modern |
| Crystal: | Mineral crystal |
| Case material: | Stainless steel |
| Strap: | Rubber strap |
| Clasp type: | Pin buckle |
| Included items: | Storage box, User manual, Warranty certificate |
Product information "Invicta 18026 Pro Diver XXL"
Login