Deep Blue Diver 1000 Chrono Black-Red
No longer available
No longer available
Average rating of 5 out of 5 stars
No longer available
No longer available
Average rating of 5 out of 5 stars
No longer available
No longer available
| Bezel: | Unidirectional rotating bezel, made of stainless steel |
|---|---|
| Case back: | Screwed |
| Case diameter: | ca. 40 mm |
| Case height: | ca. 15 mm |
| Crown: | Screwed down |
| Strap / Bracelet width: | 22 mm |
| Water-resistant: | bis 30 ATM |
| Movement caliber: | Miyota Quartz OS00 Chrono |
| Movement type: | Quartz movement |
| Date function: | Day of the month, Day of the week |
| Luminous material: | Stundenindexe, Uhrenzeiger |
| Dial color: | Black |
| Design: | Diver |
| Crystal: | Sapphire crystal |
| Case material: | Stainless steel |
| Strap: | Rubber strap |
| Clasp type: | Pin buckle |
| Functions: | Chronograph, Helium Ventil, Stoppuhrfunktion, Zwei-Drücker-Chrono |
| Included items: | Storage box, User manual, Warranty certificate |
Product information "Deep Blue Diver 1000 Chrono Black-Red"
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
Similar Items
No longer available
No longer available
No longer available
No longer available
No longer available
No longer available
No longer available
Accessory Items
No longer available
No longer available
Average rating of 5 out of 5 stars
No longer available
No longer available
Average rating of 5 out of 5 stars
No longer available
No longer available
Similar Items
No longer available
No longer available
No longer available
No longer available
No longer available
No longer available
No longer available
Accessory Items
No longer available
No longer available
Average rating of 5 out of 5 stars
No longer available
No longer available
Average rating of 5 out of 5 stars
No longer available
No longer available