ARAGON Enforcer 1000 Grün 45mm Automatic
No longer available
No longer available
Average rating of 5 out of 5 stars
No longer available
No longer available
Average rating of 5 out of 5 stars
No longer available
No longer available
| Bezel: | Unidirectional rotating bezel |
|---|---|
| Case back: | Screwed |
| Case diameter: | ca. 45 mm |
| Case height: | ca. 17 mm |
| Crown: | Screwed down |
| Exhibition case back: | yes |
| Strap / Bracelet width: | 22 mm |
| Water-resistant: | bis 100 ATM |
| Weight: | ca. 277 g |
| Movement caliber: | SII NH 36, 24 Steine Automatik |
| Movement type: | Automatic movement |
| Date function: | Day of the month, Day of the week |
| Luminous material: | Krone, Lünette, Stundenindexe, Uhrenzeiger |
| Dial color: | Green |
| Design: | Diver |
| Crystal: | Sapphire crystal |
| Case material: | Stainless steel |
| Strap: | Massives Edelstahl-Armband |
| Clasp type: | Double-push-button deployment clasp |
| Functions: | Helium Ventil |
| Included items: | Storage box, User manual, Warranty certificate |
Product information "ARAGON Enforcer 1000 Grün 45mm Automatic"
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
Similar Items
No longer available
No longer available
No longer available
No longer available
No longer available
No longer available
No longer available
Accessory Items
No longer available
No longer available
Average rating of 5 out of 5 stars
No longer available
No longer available
Average rating of 5 out of 5 stars
No longer available
No longer available
Similar Items
No longer available
No longer available
No longer available
No longer available
No longer available
No longer available
No longer available
Accessory Items
No longer available
No longer available
Average rating of 5 out of 5 stars
No longer available
No longer available
Average rating of 5 out of 5 stars
No longer available
No longer available