ARAGON Hiro Grey Power Reserve Automatic 48mm
| Bezel: | Inner bezel |
|---|---|
| Case back: | Screwed |
| Case diameter: | ca. 48 mm |
| Case height: | ca. 17 mm |
| Crown: | Screwed down |
| Exhibition case back: | yes |
| Strap / Bracelet width: | 24 mm |
| Water-resistant: | bis 20 ATM |
| Weight: | ca. 162 g (ohne Armband) |
| Movement caliber: | SII NE57 Power Reserve, 29 Steine Automatik |
| Movement type: | Automatic movement |
| Date function: | Day of the month |
| Luminous material: | Stundenindexe, Uhrenzeiger |
| Dial color: | Grey |
| Design: | Classic |
| Crystal: | Hardened mineral crystal |
| Case material: | Stainless steel |
| Functions: | Power Reserve Anzeige |
| Included items: | Storage box, User manual, Warranty certificate |
Product information "ARAGON Hiro Grey Power Reserve Automatic 48mm"
1 of 1 reviews
Average rating of 5 out of 5 stars
5 out of 5 stars
Login
1 review
7 June 2023 14:43
Review with rating of 5 out of 5 stars
Hervorragende Uhr !!!
Seit 2 Tagen im Besitz der "Hiro" und kann nur sagen, dass ich absolut begeistert bin. Ein massives Stück Edelstahl in super Verarbeitung und Design. Keine scharfen Kanten an den Bandanstößen, top matt gebürstet bzw. poliert... hatte ich so nicht erwartet. Habe sowohl das Gummiarmband Black-White als auch das Stahl-Armband bestellt. Auch hierbei alles wunderbar. Wird nicht meine einzige ARAGON bleiben !!!
Ähnliche Artikel
No longer available
Zubehör
Average rating of 5 out of 5 stars
No longer available
Average rating of 5 out of 5 stars
No longer available
No longer available
No longer available
Ähnliche Artikel
No longer available
Zubehör
Average rating of 5 out of 5 stars
No longer available
Average rating of 5 out of 5 stars
No longer available
No longer available
No longer available